Home #nebpreps 2022 MUDECAS Basketball

2022 MUDECAS Basketball

2113
0
SHARE

For the seventh straight year, Striv is excited to partner with the Johnson County Central Striv crew to broadcast the 3rd Place & Championship Games for the 2022 MUDECAS Basketball Tournament. These streams will be available on the page striv.tv/mudecas.


Click below for the full brackets (PDF)

2022 MUDECAS Basketball Tournament – Girls Bracket

2022 MUDECAS Basketball Tournament – Boys Bracket


2022 MUDECAS Basketball Tournament Schedule

Monday – Girls
Girls A Division (at Auditorium)

3:30 PM – Parkview Christian (6) def Diller-Odell (3), 46-36
5:00 PM – Falls City Sacred Heart (2) def Lewiston (7), 53-30
6:30 PM – Johnson-Brock (1) def Meridian (8), 44-38
8:00 PM – Southern (5) def Sterling (4), 35-33

Girls B Division (at Beatrice Middle School)
4:00 PM – JCC (3) def Tri County (6), 44-25
5:30 PM – BDS (2) def Pawnee City (7), 60-18
7:00 PM – Exeter-Milligan (1) def Palmyra (8), 48-27 
8:30 PM – HTRS (5) def Freeman (4), 38-29

Tuesday – Boys
Boys A Division (at Auditorium)

3:30 PM – Tri County (3) def BDS (6), 50-32
5:00 PM – Freeman (2) def Southern (7), 52-29
6:30 PM – Falls City Sacred Heart (1) def JCC (8), 53-35
8:00 PM – Parkview Christian (4) vs Palmyra (5)

Boys B Division (at Beatrice Middle School)
4:00 PM – HTRS (3) def Sterling (6), 56-34
5:30 PM – Pawnee City (7) def Meridian (2), 48-42
7:00 PM – Johnson-Brock (1) vs Lewiston (8)
8:30 PM – Exeter-Milligan (4) vs Diller-Odell (5)

Thursday – Semifinals
A Division (at Auditorium)

3:30 PM – Girls A Semifinal – FCSH def Parkview Christian, 48-20
5:00 PM – Girls A Semifinal – Johnson-Brock def Southern, 43-38 OT
6:30 PM – Boys A Semifinal – Palmyra def FCSH, 48-44
8:00 PM – Boys A Semifinal – Freeman def Tri County, 46-45

B Division (at Beatrice Middle School)
4:00 PM – Girls B Semifinal – BDS def JCC, 45-32
5:30 PM – Girls B Semifinal – Exeter-Milligan def HTRS, 49-35
7:00 PM – Boys B Semifinal – Johnson-Brock def Diller-Odell, 65-26
8:30 PM – Boys B Semifinal – Pawnee City def HTRS, 42-35

Friday – Girls
At Auditorium

3:30 PM – Girls B 3rd Place Game – JCC def HTRS, 43-35
5:00 PM – Girls A 3rd Place Game – Southern def Parkview Christian, 41-39
6:30 PM – Girls B Championship – BDS def Exeter-Milligan, 46-33
8:15 PM – Girls A Championship – FCSH def Johnson-Brock, 59-33

At Beatrice Middle School
4:00 PM – Girls B Consolation – Freeman def Palmyra, 40-30
5:30 PM – Girls B Consolation – Pawnee City def Tri County, 41-38
7:00 PM – Girls A Consolation – Sterling def Meridian, 62-31
8:30 PM – Girls A Consolation – Diller-Odell def Lewiston, 45-33

Saturday – Boys
At Auditorium

11:45 AM – Boys A Consolation – JCC def Parkview Christian, 65-53
1:15 PM – Boys A Consolation – Southern def BDS, 53-41
2:45 PM – Boys B 3rd Place Game – HTRS def Diller-Odell, 52-49
4:15 PM – Boys A 3rd Place Game – Tri County def FCSH, 31-28 
5:45 PM – Boys B Championship – Johnson-Brock def Pawnee City, 68-35
7:30 PM – Boys A Championship – Freeman def Palmyra, 57-45

At Beatrice Middle School
11:45 AM – Boys B Consolation – Exeter-Milligan def Lewiston, 69-34
1:15 PM – Boys B Consolation – Meridian def Sterling

Leave a Reply