Home 2016 Football Playoffs Class D-2

Class D-2

 

Home team listed first. Times Central unless noted. Striv Schools in bold.


East Bracket

Semifinals, Monday, November 14

#8 Sacred Heart (10-1) vs #1 BDS (11-0) | Jug Brown Stadium – 6:00pm |WATCH NFHS | LISTEN 103.1 B103fm


Quarterfinals, Tuesday, November 8

FINAL #1 BDS 22, #3 Humphrey St. Francis | Norfolk Daily News

FINAL #8 Falls City Sacred Heart 46, #5 Bloomfield 12 | Norfolk Daily News


Second Round, Wednesday, November 2

FINAL 
#8 Falls City Sacred Heart 34, #1 Osceola 28 | Columbus Telegram
FINAL #5 Bloomfield 50, #4 Lawrence Nelson 20 |

FINAL #3 Humphrey St. Francis 46 #6 Wynot 36 |  Columbus Telegram
FINAL #2 BDS 70, #10 Randolph 30 | Norfolk Daily News


First Round, Thursday, October 27

FINAL #1 Osceola 67, #16 Sterling 30 | KUTT
FINAL #8 Falls City Sacred Heart 75, #9 Friend 0 | LJS
FINAL #5 Bloomfield 62, #12 Exeter-Milligan 8 | York News Times
FINAL #4 Lawrence-Nelson 50, #13 Mead 14 | Fremont Tribune | Hastings Tribune
FINAL #3 Humphrey St. Francis 56, #14 Emerson-Hubbard 12
FINAL #6 Wynot 44, #11 Fullerton 16 | Yankton Daily
FINAL #10 Randolph 28, #7 Osmond 14 | KTIV
FINAL #2 BDS 54, #15 Allen 13 | Hastings Tribune



West Bracket

Semifinals, Monday, November 14

#1 Twin Loup (11-0) vs #7 Sandhills/Thdford | Sargent – 6:00pm | WATCH NFHS


Quarterfinals, Tuesday, November 8

FINAL #1 Twin Loup 29 vs #4 Blue Hill 27 | Sandhills Express

FINAL #7 Sandhills/Thedford 61, #11 Ansley-Litchfield 25 | Sandhills Express


Second Round, Wednesday, November 2

FINAL #1 Twin Loup 59, #9 Garden County 6 | Scottsbluff Star Herald
FINAL #4 Blue Hill 42, #5 St. Mary’s 14 | Hastings Tribune

FINAL #11 Ansley-Litchfield 65,  #3 Loomis 20 |
FINAL#7 Sandhills/Thedford 34, #2 Mullen 26 | NP Telegraph


First Round, Thursday, October 27

FINAL #1 Twin Loup 46, #16 Waunta-Palisade 14 | Sandhills Express
FINAL #9 Garden County 54, #8 Sumner-Eddyville-Miller 35 | Star Herald
FINAL #5 St. Mary’s 54, #12 Eustis-Farnam 6 | Norfolk Daily News
FINAL #4 Blue Hill 43, #13 Paxton 14 | NBCNEB
FINAL #3 Loomis 42, #14 North Central 34
FINAL #11 Ansley-Litchfield 58, #6 Arapahoe 26 | Kearney Hub
FINAL #7 Sandhills/Thedford 49, #10 Giltner 14 | NP Telegraph
FINAL #2 Mullen 70, Crawford 6 | Star Herald